Co dále? / Vyučování a kázání

Vyučování, kázání a vybraní učitelé Bible

Níže nalezneš desítky odkazů na zajímavá a důležitá vyučování od zkušených a Bohem povolaných učitelů soudobé církve. Většina z nich je k dispozici v tištěné podobě, některé i jako video a nebo audio k poslechu (s možností stažení). Pro růst ve víře je dobré biblické vyučování stěžejní, nezapomeň však, že lidé jsou omylní a tak každé učení porovnávej / ověřuj Biblí, která je Božím slovem neomylného Boha.

Mark Hemans - poselství (videa):

Velmi doporučujeme kázání, vyučování a poselství pastora Marka Hemanse z Austrálie, která pravidelně přibývají na českém YouTube kanálu. Jedná se o velmi požehnaná videa, plné Boží přítomnosti stojící pevně na Božím slově. Pastor Mark má dar od Boha mluvit i o hlubokých věcech z Písma velmi jednoduše a pochopitelně. Vhodné i pro začátečníky.

Rovněž můžete navštívit český web.

Alexander Barkoci - kázání (video i audio):

Evangelista Alexander Barkoci působí v Komárně na Slovensku, blízko maďarských hranic. Jeho kázání, služby a osobní pastorace jsou známé v mnoha okolních zemích, ale také v zámoří.

Na jeho YouTube kanálu je téměř 600 jeho kázání a odpovědí na mnohé otázky. Doporučujeme i Alexanderův web, kde jsou i zvukové záznamy.

Juda - vyučování od různých autorů (text):

Joyce Meyer (video, audio, knihy, denní zamyšlení):

Joyce Meyer je jednou z předních světových praktických učitelů Bible. Její knihy pomohly milionům lidí nalézt naději a obnovu skrze Ježíše Krista. Je také hostitelkou televizní a rozhlasové show, Užívání si každodenního života, který se vysílá po celém světě.

Můžete navštívit její:

  1. český web
  2. český YouTube kanál
  3. slovenský YouTube kanál

John a Lisa Bevere (knihy, video a audio):

Požehnaný manželský pár, v rámci jejich služby Messenger International provozují „knihovnu MessengerX„, ve které dávají k dispozici své knihy (v textové i audio podobě) doplněné videi zdarma, volně ke stažení v českém jazyce.

John Bevere – zdarma ke stažení knihy (audio i video) „S Ohledem na Věčnost“, „Dobré nebo od Boha“, „Příběh manželství“, „Duch svatý: Seznámení“ a „Výjimečný“.

Lisa Bevere – zdarma ke stažení knihy „Bez Soupeře“ a „Děvčata ve zbrani“.