Co dále? / Vyučování a kázání

Vyučování, kázání a vybraní učitelé Bible

Níže nalezneš desítky odkazů na zajímavá a důležitá vyučování od zkušených a Bohem povolaných učitelů soudobé církve. Většina z nich je k dispozici v tištěné podobě, některé i jako video a nebo audio k poslechu (s možností stažení). Pro růst ve víře je dobré biblické vyučování stěžejní, nezapomeň však, že lidé jsou omylní a tak každé učení porovnávej / ověřuj Biblí, která je Božím slovem neomylného Boha.

Mark Hemans - poselství (videa):

Velmi doporučujeme kázání, vyučování a poselství pastora Marka Hemanse z Austrálie, která pravidelně přibývají na českém YouTube kanálu. Jedná se o velmi požehnaná videa, plné Boží přítomnosti stojící pevně na Božím slově. Pastor Mark má dar od Boha mluvit i o hlubokých věcech z Písma velmi jednoduše a pochopitelně. Vhodné i pro začátečníky.

Rovněž můžete navštívit český web.

Alexander Barkoci - kázání (video i audio):

Evangelista Alexander Barkoci působí v Komárně na Slovensku, blízko maďarských hranic. Jeho kázání, služby a osobní pastorace jsou známé v mnoha okolních zemích, ale také v zámoří.

Na jeho YouTube kanálu je téměř 600 jeho kázání a odpovědí na mnohé otázky. Doporučujeme i Alexanderův web, kde jsou i zvukové záznamy.

Jiří Kročák - kázání (video)

Pomazaný kazatel Jiří Kročák a jeho 30-minutové kázání, vždy na jiné téma. Jeho projev je velmi specifický, ale v drtivé většině jde o vynikající kázání plné Ducha svatého podle Božího slova. 

Na jeho YouTube kanálu je přes 400 kázání a odpovědí na mnohé otázky.

Dan Mohler a Curry Blake:

Boží muži, které si Bůh skutečně používá jako učitele soudobé a živé církve. Velmi doporučujeme jejich vyučování na témata: Kdo jsi v Kristu, nový člověk, uzdravování, chození v Boží moci, apod. Překlady jejich vyučování ke sledování (jako video, audio nebo jako tištěné slovo) na webu Nové stvoření nebo přímo na YouTube kanálu stejného autora.
Dan Mohler
(klikem na obrázek přejdeš na jeho vyučování)
Curry Blake
(klikem na obrázek přejdeš na jeho vyučování)

Základy křesťanského života (T.Dittrich, D.Ptáček, M.Šindelář - audio):

Základy křesťanského života v audio podobě 13 lekcí zde k dispozici (s možností jednotlivé lekce stáhnout ve formátu mp3). Kurz můžete také navštívit, pořádá jej Křesťanské společenství Praha a je zdarma. Více informací zde.

Juda - vyučování od různých autorů (text):

Biblické centrum víry - slovo na téma i namluvené biblické verše k uzdravení (audio a text):

Stručně a biblicky zpracovaná témata „Nemoc a bolest, manželství, mládež, finance, děti, nadváha, samota, deprese, zklamání, odpuštění, vztahy a závislost.

Audio nahrávka biblických veršů o uzdravení (ve formátu mp3) ke stažení. Velmi dobrá kvalita.

Slovem, Duchem a mocí nabitý internetový časopis „Slovo víry„. Vychází každý měsíc od roku 2008, zdarma ke stažení (formát PDF).

Watchman Nee a Witness Lee - Slova života a pravdy (audio):

​Kvalitně namluvené nahrávky na důležitá a praktická témata pro všechny věřící a hledající. Obsah je založen na publikacích od biblických učitelů Watchman Nee a Witness Lee.

Doporučujeme především sekci „Pro nové věřící“, kde se probírají témata jako křest, vypořádání se s minulostí, vydání se Pánu, vyznávání ústy, oddělení od světa a hledání Boží vůle.

Joyce Meyer (video, audio, knihy, denní zamyšlení):

Joyce Meyer je jednou z předních světových praktických učitelů Bible. Její knihy pomohly milionům lidí nalézt naději a obnovu skrze Ježíše Krista. Je také hostitelkou televizní a rozhlasové show, Užívání si každodenního života, který se vysílá po celém světě.

Můžete navštívit její:

  1. český web
  2. český YouTube kanál
  3. slovenský YouTube kanál

John a Lisa Bevere (knihy, video a audio):

Požehnaný manželský pár, v rámci jejich služby Messenger International provozují „knihovnu Cloud„, ve které dávají k dispozici své knihy (v textové i audio podobě) doplněné videi zdarma, volně ke stažení v českém jazyce.
John Bevere – zdarma ke stažení knihy (audio i video) „S Ohledem na Věčnost“, „Dobré nebo od Boha“, „Příběh manželství“, „Duch svatý: Seznámení“ a „Výjimečný“.

Lisa Bevere – zdarma ke stažení knihy „Bez Soupeře“ a „Děvčata ve zbrani“.