Kdo jsi? / Dospělá žena / Mám mladou rodinu

Mám mladou rodinu, děti i partnera

Na konci stránky si můžeš přehrát doporučená videa, ale nejdříve si přečti následující text, který ti může změnit život.

Čeho je moc, toho je příliš 😊 Znají to skoro všechny mámy od rodin. Mít děti je naplnění jedné z našich nejhlubších tužeb. Ale i když vypadají a létají kolem jako andílci, tak nás ty jejich nezdolné zdroje energie a nápadů někdy vyčerpávají. Jindy jsou nemocné a já si zoufám. Chlap má taky někdy „své dny“ nebo je tak často v práci, někde pryč. Do toho práce, domácnost, rodiče, kamarádky…

Může se stát, že se skoro všechno daří, jen – je to nějak moc v rychlíku. I ten naplánovaný wellness pobyt se musí odložit a volné odpoledne moc neznám, a i večer ruší mobil a práce. Něco vyřeší lepší time management, jindy víc napnu síly, ale přesto únavu a objevující se starosti nelze zaplašit. I když to je skoro všechno dobré a zvládám, bude to pořád takto? Do toho konkurence (udržím si práci, chlapa, postavu…?), co když to či ono…

Existuje ještě větší a hlubší forma odpočinutí než jen wellness, dobrý time-management a volný víkend za měsíc (i když – sem s nimi ). Ježíš Kristus říká v Matouši 11:28 „Pojďte ke mně všichni, kdo se namáháte a jste obtíženi břemeny, a já vám dám odpočinout.“ Existuje něco jako spočinutí duše, které problémy a úkoly nepopře, neodloží, ale dokáže je v důvěře složit do Boží ruky s vědomím, že existuje někdo větší, než jsi ty, komu na tobě záleží, kdo tě má rád a kdo ti chce a může pomáhat – podobně jako ty se o to snažíš ve vztahu ke svým dětem.

Představ si, že by se ti vyplnila níže uvedená prosba:

Bože, dávej mi prožívat, že:

  • i když se snažím, tak ty jsi tím konečným garantem bezpečí a rozvoje mých dětí a rodiny;
  • jsem vždy přijatá, milovaná a mám nesmírnou vnitřní hodnotu, bez ohledu na to, jak se mi zrovna daří a jak se cítím;
  • i tam, kam už nemohu své blízké doprovázet, ty jsi s nimi, chráníš je a pomáháš jim;
  • můj život má opravdový smysl a budu moci prožívat krásu i hloubku, aniž by mi to často někdo zkazil;
  • a dopřávej mi prosím zdar v tom dobrém, na čem mi záleží.
Hezká představa? Můžeš o to teď Boha svými slovy požádat, začít hledat jeho pomoc a důvěřovat mu – podobně jako to udělali mnozí lidé.
 

Poprosila jsi nyní těmito nebo podobnými slovy Boha?

Doporučená videa pro tebe:

talire
Přehrát video

Dobrá zpráva pro tebe!

dite-uzdraveni
Přehrát video

Srdce naší dcery se zastavilo… potom přišel Ježíš.

helena
Přehrát video

Osobní příběh Heleny.

dagmar
Přehrát video

„Jak jsem uvěřila v Boha?“ (příběh Dagmar)

Osobní příběh Heleny a také o knize, která ji změnila život.

„Jak jsem uvěřila v Boha?“ (příběh Dagmar)