Úvod / Setkání se zázraky / Návod / Technická příprava na vysílání

Technická příprava na vysílání

Zde se dozvíš jak se technicky připravit na vysílání s Markem Hemansem – co vše k tomu potřebuješ, jak nainstaluješ aplikaci Zoom a jak si ji předem vyzkoušíš v testovací místnosti (máme zde videonávod pro PC jako i videonávod pro mobil / tablet).

Jak nainstalovat aplikaci Zoom?

Zoom je internetová aplikace, která vám umožní propojit se s druhými lidmi po celém světě pomocí videokamery na vašem zařízení (PC, Mac, mobil…). 

Aplikaci si můžete stáhnout pomocí následujících odkazů podle typu zařízení, ze kterého se chceš připojit do vysílání:

Možností je také se přihlásit do vysílání (viz výše) a pokud nemáte na zařízení nainstalovanou aplikaci Zoom, mělo by vám to nabídnout její instalaci. Doporučujeme však toto vše mít vyzkoušené dopředu, abyste s tím neztráceli čas a nepřicházeli tak o živé vysílání.

Pokud máte nainstalovou aplikaci na vašem zařízení, můžete vše vyzkoušet v testovací místnosti Zoom (tam stačí kliknout na „JOIN“ a vyzkoušet, zda vše funguje).

Videonávod jak si vyzkoušet, že vám funguje Zoom, kamera i zvuk (pro PC / Mac)

Návod jak si vyzkoušet, že vám funguje Zoom, kamera i zvuk (pro mobil / tablet)

Zadejte do internetového prohlížeče tuto adresu

Na svém mobilu / tabletu otevři internetový prohlížeč a zadej adresu: zoom.us/test

Až se načte stránka, klikni na modré velké tlačítko „Join“

Systém se tě zeptá zda má otevřít aplikaci Zoom. Dej „Otevřít“. Pokud nemáš Zoom nainstalován, pak je třeba to udělat (návod a odkaz je výše).

Spustí se ti aplikace Zoom a bude po tobě chtít jméno a příjmení.

Pravděpodobně přijde otázka, zda povolit přístup k přední kameře (fotoaparátu) pro aplikaci Zoom. Dej OK/Ano!

Následně už by se vám měla aktivovat přední kamera a měli byste vidět sami sebe. Pokud se vidíte, dejte modré tlačítko „Join with Video“.

Dále vás systém pravděpodobně vyzve, zda může dát přístup k mikrofonu. Dejte určitě OK/Ano!

Posléze se objeví tato nebo podobná hláška, která vám umožní zapojit mikrofon do Zoom vysílání. Dejte tu první (horní) možnost – v mém případě „Call Over Internet“. Nedávejte cancel.

Nyní jste již v testovací místnosti. Pokud vše funguje jak má (tedy správně) tak se vidíte na kameře a vlevo dole je ikonka mikrofonu, kdy je pod ním napsáno Mute. Na mobilu/tabletu svůj hlas z přístroje neslyšíte, rozhoduje ta ikonka mikrofonu (může i graficky signalizovat, když mluvíte).

Zkuste si kliknout na ikonu mikrofonu vlevo dole. Tím se přeškrtne a objeví se „Unmute“. Znamená to, že nyní vás nikdo nebude slyšet. Během vysílání můžete být vyzvání, abyste si na tuto ikonku klikli.